Hypotéka jako prostředek k vlastnímu bydlení

Vlastní bydlení je snem mnoha lidí, kolik z nic ale dokáže sny proměnit ve skutečnost, je věc druhá. Ceny nemovitostí rostou nepřetržitě, a pokud nemáte pod matrací schované miliony, bez pomoci banky se nejspíše neobejdete. Přesto je až s podivem kolik žádostí skončí každým rokem zamítnutím. Primárně za to může Česká národní banka a její novela zákonu o spotřebitelských úvěrech, která na konci dubna 2020 reagovala na aktuální epidemickou situaci. Za zamítnutým úvěrem je tedy zapotřebí hledat striktní podmínky, nikoliv neochotu bank půjčovat. I kdyby banky půjčit přeci jenom chtěly každému, zákon jim to neumožní. Zákon však nechrání pouze bankovní subjekty, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale i samotného žadatele. Ti mnohdy nedokáží domyslet všechny důsledky, které by mohly nastat v případě nedodržení smluvních závazků. V případě hypotéky by to znamenalo okamžité zabavení zastavené nemovitosti, kterou by banka prodala pod cenou. Jak ale postupovat, abychom na hypotéku dosáhli?

puzzle dům

Jedním z možných řešení představují nebankovní společnosti, které nabízí americkou nebankovní hypotéku, kde není zapotřebí dokládat výši svých příjmů. Na hypotéku tedy v tomto případě dosáhne větší procento lidí. Nastavené podmínky nebankovních subjektů jsou velmi benevolentní a férové.

U většiny úvěrů nejen že není zapotřebí dokládat výši svých příjmů, ale nebankovní subjekty nenahlíží ani do registru dlužníků nebo neberou negativní záznam v potaz. Což je dobrá správa pro žadatele, kteří právě kvůli tomuto vroubky v bance neuspěli.

sjednávání hypotéky

Nebankovní společnosti jsou však spíše známé pro své rychlé úvěry, které pomáhají překlenout dobu do další výplaty nebo zafinancovat nečekané výdaje, na které už v rodinném rozpočtu nezbývá. Tyto úvěry je možné vyřídit i online v pohodlí domova. V případě kladného vyřízení je možné mít navíc už druhý den peníze na účtu.