Kočičí kalamita – co dělat, když kočka ničí nábytek

Nelamte nad nimi rovnou hůl. Dejte jim příležitost změnit své chování. Jen musíte být důslední. Jak na to, to se dozvíte v následujících bodech.
Farmářská zelenina

Pořiďte několik škrabadel

Ne, jedno skutečně nestačí. Pořiďte jich několik a umístěte je tam, kde škrábou drápky nábytek či vybavení domácnosti. Pokud si brousí drápy o pohovku, umístěte před to místo škrabadlo i za cenu, že chvíli budete muset ono místo pracně obcházet. Pokud škrábe skříně, platí to samé. Jakmile kočce přehradíte místo, kde tuto nám nelibou činnost provádí, začne si brousit drápky někde jinde, při nejlepším na připraveném škrabadle. Když se to naučí a ví, že tam může, tak pak jej můžete oddalovat až tam, kde nepřekáží ani Vám.

Buďte důslední

Snaží-li se kočka dostat stále na původní místo, které ničila, dávejte ji pryč. Zabraňte jí v oné činnosti. Vezměte ji do náruče a odneste k místu, které škrábat může. A tohle dělejte pokaždé, když ji vidíte, že se přibližuje zase zpět tam, kam nemá.

Připravte jim jejich vlastní království

Ano, místečko, které patří jen jim. Šplhadla či jejich vlastní nábytek. Staré křeslo je naprosto ideální. Je to jen jejich místo, které jim nikdy nikdo nezabere. Místo, kde si mohou odpočívat, kde mají klid. A to udělá hodně.

Zabavte je

Víte, že když se kočka nudí, dělá vše pro to, abyste si jí všimli? Ano. A nejlépe se pozornost získává tím, že poruší to, co nemá dělat. Kočky jsou vynalézavé a hlavně si pamatují, že když začnou zlobit, že za nimi přijdete a věnujete se jim. Proto když přijdete domů, věnujte jim trochu svého času. Pořiďte jim myšky, kuličky, jakékoliv kočičí hračky. Hrajte si s nimi několikrát denně. Kdykoliv vidíte, že kočka neví, co by zrovna provedla. Zabavte její mysl kuličkou v bludišti. Možností je spousta, stačí se porozhlédnout ve zverimexu.
farmářský trh

A když to nezabere?

Existují i různé přípravky, které mají kočky odpudit. Jsou pro ně silně zapáchající, vlastně se jedná o feromony. Vy prakticky nic neucítíte, ale kočku odradí přibližovat se k onomu místu. Ovšem pozor. Ne všechny kočky to odradí. Tak se může stát, že zrovna Vaše kočka bude stávkovat a stejně si bude dělat to, co chce.

Tak vidíte. Existuje mnoho možností, jak zabránit ničení nábytku. Stačí najít jen tu správnou kombinaci a uvidíte, že se efekt dostaví do několika dnů.