Modernější osvětlení usnadňuje život

Cílené světlo, které bude svíti přímo na místo, kde to budete potřebovat. Pro takové účely je možné využít například reflektorové žárovky. Ty jsou sice skvělé, ale ne všude se svou podstatou budou hodit. Mnohem lepší volba bude spočívat v kruhové zářivce, která je skvělá v tom, že umožňuje efektivně pracovat ve větším pracovním prostoru než v případě reflektorové žárovky. Ta totiž může mít úhel vyzařování světla třeba jenom 30°, což je pro mnoho činností zcela zbytečné. Mnohem lepší je tedy kruhová zářivka, která taktéž poskytuje světlo do určitého prostoru, ale do mnohem většího než tomu je u reflektorů.

světlo

Proč právě kruhové těleso?

Zatímco pro účely osvětlování scény nebo pracovního prostoru se bude hodit pravidelný kruh, tedy tvar pro trubici, pro ostatní účely nemusíte využít přímo kruhový tvar, ale můžete zvolit mezi dalšími. Často jsou k dispozici i pseudo-čtvercové tvary, které vám umožní aplikovat tohle osvětlení i do pravých úhlů.

Uplatnění je mnohem bohatší

Tento typ zářivky je skvělým nástrojem například pro filmaře nebo fotografy, neboť dokáže splynout se samotným natáčecím zařízením, a proto bude snímání dané scény mnohem kvalitnější. Získáte totiž spojitý zdroj světla, nikoliv jenom nějaké záblesky, které jsou u fotoaparátů a kamer k dispozici. Abyste však mohli mít lepší představu o tom, co tohle osvětlení dokáže, možná oceníte výpis typických technických vlastností a parametrů tohoto zdroje světla:

zářivka

  • Životnost okolo 6 000 hodin
  • Průměr celého zdroje světla 227,2 mm
  • Teplota chromatičnosti 2700 K
  • Balení po šesti kusech
  • Výrobcem světoznámá značka Philips
  • Paticí je klasická E27
  • Příkon je 25 W

Jak se můžete podívat na vlastnosti, je až s podivem, že takový zdroj světla je tak dostupný a může v určitém smyslu nahradit i klasickou žárovku. Je to však myšleno jen s nadsázkou, neboť se jedná o kompletně odlišné zdroje světla.