Pitný režim je důležitý

To že člověk potřebuje ke svému životu tekutiny, se snad učí už děti na škole. Přesto se tato oblast velmi podceňuje. Stejně tak jako vzniká mnoho dalších dohad o tom, kolik je vlastně toho potřeba vypít, abychom si ve vlastním zájmu uchovali zdraví ve správné hranici. Samozřejmě je důležité si zachovat nějakou hranici rovnováhy mezi příjmem a výdejem tekutin. Zároveň by měl být vyvážený a plynulý. Když naráz vypijeme celou láhev, tak tím rozhodně neprospějeme našim ledvinám. Základem pitného režimu by měla být voda. Slazené limonády jsou pastí, která nás povede do hlubin obezity, aniž bychom o to výrazně stáli.

limonáda

Ovocný fresh a kupovaný džus

Ač se to nezdá, tak pasti, do kterých se můžeme chytit, jsou na dosah ruky. Hlavně možná v mylných představách. Například když si vezmeme jablko. Je to ovoce, které ve své slupce obsahuje vlákninu. Ta je důležitá pro náš organismus. Zpomaluje průchod živin ze střeva do krve a dává tak dostatek času játrům, aby plně metabolizovala fruktózu. Jenomže když budeme dělat pouhou jablečnou šťávu, tak tady moc vlákniny nebude. Stejně tak jako kupované džusy jsou chodící pasti. Pokud bychom chtěli přece jenom se pustit do jejich konzumace, tak raději v ředěném stavu s čistou vodou. Je pravdou, že 100 % je rozhodně lepší, než méně procentní, který obsahuje hromadu přidaného cukru. Nicméně i zde je hrozba a to v množství fruktózy a také pasterizace, která vesměs nápoj připraví o důležité vitaminy a minerály.

káva

Něco pro milovníky kávy

Kdo má rád kávu, tak je občas zmatený z různých zpráv, které jednou potvrzují kladné účinky na zdravotní stav, posléze je všechno špatně a především v redukční dietě. Pro milovníky kávy se na trhu objevila skvělá 100 % přírodní káva, která má naprostou rychlou přípravu. Zakoupit se dá v e-shopuhttp://www.rychle-hubnuti.to/cs/zbozi/12-anti-cellulite-coffee.html, kde se můžeme dozvědět více o jejích účincích, a díky tomu, že je to skvělý pomocník v redukční dietě, tak je oblíbeným nápojem. Vydrží dlouho, protože by denní rituál měl začínat právě šálkem tohoto výborného moku, což samozřejmě milovníci kávy ocení.

4.5/5 - (2 votes)