Život ženy je plný zvratů a změn


Jestliže se e vám stalo, že máte pocit, že se vám nedávno nějak divně přitížilo a váš svět je celý rázem vzhůru nohama, pak to klidně může být tím, že do vašeho života vstoupilo klimakterium.

půvabná tvář

Ovšem zda tomu tak skutečně je anebo není a zda je tato obava oprávněná musíte vědět především vy sama, minimálně vzhledem k tomu, kolik je vám let. I když i tato veličina je, pokud jde o menopauzu poměrně proměnlivá. Existují ženy, u kterých se první příznaky menopauzy začnou vyskytovat již okolo čtyřicátého roku života, a pak je dost těch, které klimakterium navštíví až okolo padesátky. Takže přechod je u žen velice specifická záležitost a jeho příchod a doba trvání se mohou lišit až v řádu desítky let.

starý dům

Nicméně mnohé menopauza příznaky jsou pro ženy společné. Nevyskytují se třeba všechny najednou, ale je dost těch, které se žádné ženě nevyhnou. K nim patří především časté změny nálad, podrážděnost, návaly horkosti, tloustnutí, řídnutí vlasů anebo úzkosti, vysušování kůže, rychlá únava, špatný, přerušovaný spánek a mnohé další neduhy. A těch není zdaleka málo. Jsou ženy, které toto všechno snášejí s lehkostí, ale mnoho je i těch, které doslova trpí.

Proto není od věci, když v tomto období navštívíte lékařku, se kterou si budete moci na toto téma popovídat a případně se domluvit na nasazení vhodných léků, které vám od nepříjemných projevů menopauzy trochu uleví. Nicméně v každém případě dobře zvažte, zda stojíte o hormonální léčbu, která vám na jedné straně může výrazně pomoci, ale na straně druhé se neobejde bez vážných vedlejších účinků. Na trhu jsou totiž k dispozici i čistě přírodní přípravky, které vám poslouží naprosto stejně a bez rizika negativního vedlejšího efektu.

lesní zábradlí

Každopádně ať už se celou věc rozhodnete řešit jakkoli, připravte se na běh na dlouhou trať, při kterém se budete muset vyrovnat nejen s tím, jak se nevratně změní vaše tělo, ale i s tím, že se současně s ním změní i vaše duševní stránka.